+420 775 062 918
Chci zkušební lekci zdarma

Registrace na intenzivní Pohybový workshop ve Studiu Yoon otevřena! Registrujte se zde

Lektor

Lektor2022-09-06T20:08:19+02:00

Marcel Staviany

Miluji rozvoj a pohyb. Proto jsem lektor pohybových dovedností, školím a trénuji manažerské dovednosti a osobní produktivitu.
Od mládí jsem se potuloval okolo různých sportů, studoval jsem Fakultu sportovních studií v Brně a vedl k tomu i ostatní. Nejvíce mě však ovlivnily karate a tanec. Z obou dodnes čerpám.
Jsem energický a pozitivní blázen s instinktem pro jedinečnost a potenciál ostatních. Neustále se rozvíjím v různých odvětvích, oborech a činnostech. To samé, co předávám ostatním, dělám i sám.
Ve volném čase se učím pod taktovkou Petra Vojtíška ve škole Pohyb je život. Učíme se jak se lépe hýbat. A v podstatě jak lépe žít. Tuto školu pohybu založil Petr Růžička, který je žákem izraelského učitele pohybu Ido Portala.
Mou životní misí je spoluvytvářet inspirativní prostor, události a příležitosti pro každého, kdo je rád chodí proti proudu. Pro všechny ochotníky hledání možnosti pohybu všude. Chci propojovat lidi s citem pro umění a detail. Vytvořit „armádu novodobých rytířů“. Budovat malé návyky, malé součástky, díky kterým poznáte lépe sebe, své tělo a interakce s okolním světem.
A jinak?
Mám rád akci, dobrou muziku, poctivé úsměvy a osobní produktivitu. Zajímá mě vlastní pohybová praxe, vnitřní praxe, učení se, kynologie, kempování a spaní v autě. Taky rád hraju na baskytaře nebo španělce.
Vice o filozofii výuky

Co mě formovalo:

Delší představení2022-08-25T19:02:16+02:00
Od mládí jsem k tíhnul k rozvoji a pohybu. Měl jsem to štěstí (nebo smůlu?), že jsem nebyl úzce a dlouhodobě zaměřen na konkrétní sport nebo disciplínu. Tak či tak jsem si prošel klasickými týmovými sporty jako je florbal a fotbal.
V 10 letech jsem však objevil karate, a když mě okolo 13 let začaly zajímat holky, dal jsem se k tomu ještě na tanec. Obou aktivit jsem se dlouhodobě držel. Už tehdy jsem v tom viděl hlubší smysl.
Díky karate jsem měl možnost učit se s přesahem do dalších bojových umění a vnitřní praxe (pády, boj na zemi, dechová cvičení, stínový boj, apod.). V tanci mě dodnes udivuje síla párové či skupinové spolupráce, galantnost a síla lidského úsměvu.
Právě proto jsem se rozhodl studovat Tělesnou výchovu a sport. Prohlubovat své znalosti o lidském těle a lidských interakcích. V tomto období jsem si, mimo jiné, osvojil bruslení a plavání. Mohl jsem se tedy dostat ke svým oblíbeným sportům – k hokeji a plavání. Jako hokejový rozhodčí a trenér v plavecké škole jsem si při škole hezky přivydělal něčím, co mi šlo a zároveň mě to velmi naplňovalo. Navíc se umocňovala má vášeň k pohybu a interakcím mezi dospělými i dětmi, ať už pod tlakem nebo bez něj.
Stejně tak mě formovalo táboření a skautství, takže jsem vedl nespočet skupin na táborech, adaptačních nebo sportovních kempech. V plavání, hokeji i různých pobytech jsem pracoval prakticky s celým věkovým spektrem – od 3 letých dětí až po dospělé. Jak ve skupině, tak individuálně.
V další fázi života jsem vycestoval na Nový Zéland, kde jsem byl jeden rok. Tam jsem fungoval trochu jinak než ostatní, a chtěl jsem se profilovat v odvětví, které je mi nejbližší – tedy pohyb a vzdělávání. I přes nálepku „Work and Travel visa“ se mi povedlo získat pozici obchodníka/trenéra v Little Kickers. Jejich cílem je představit fotbal, respektive pohyb a hry, ve školkách.
Ve volném čase se učím pod taktovkou Petra Vojtíška ve škole Pohyb je život. Učíme se jak se lépe hýbat. A v podstatě jak lépe žít. Tuto školu pohybu založil Petr Růžička, který je žákem izraelského učitele pohybu Ido Portala. Tato zkušenost a osvojování konkrétních postupů a přístupů k výsledku, procesu nebo kvalitě mě neskutečně inspiruje. Učí mě to způsobu uvažování, ze kterého se dá těžit celý život. Pohyb je jednoduše skvělý prostor pro sebepoznání.
Věřím, že klíč k dobrému životu je sebepoznání, pevné a dlouhodobé vztahy. Právě proto se věnuji pohybovým lekcím v Groove and Move. Poskytujeme lidem všech věkových kategorií nástroje, které jim umožní navázat kontakt s jejich blízkými prostřednictvím pohybu. Současně představujeme pohybovou průpravu aplikovatelnou na kterýkoliv sport a různé situace v životě. Prostě hledáme možnosti pohybu všude. Male návyky, malé součástky, ze kterých poznáte lépe sebe a své tělo.
Zakládám si na individuálním přístupu a jsem schopen propojit a dostat vás ke správným lidem, správným sportovním oddílům nebo školám. Stejně tak funguje Groove and Move jako skvělý rodinný parťák pro sportovní i osobnostní rozvoj nebo konzultace.
A jinak?
Mám rád akci, dobrou muziku, poctivé úsměvy a osobní produktivitu. Zajímá mě vlastní pohybová praxe, vnitřní praxe, učení se, kynologie, kempování a spaní v autě. Taky rád hraju na baskytaře nebo španělce.

Rovnováha

Celistvý a harmonický přístup k člověku. Parta kde není vítězů, ani poražených.

Růstové myšlení

Příležitosti ke zvládání neúspěchu a důvěry ve své schopnosti. Budování zdravých návyků.

Propojování

Porozumění a vnímání svého těla. Spolupráce a komunikace. Propojení s odborníky a dalšími oddíly.

Dostupné lekce

Prima

Lekce pro děti věku 6-9 let

Prima

Lekce pro děti věku 6-9 let

Sekunda

Lekce pro děti věku 10-14 let

Sekunda

Lekce pro děti věku 10-14 let

Oktáva

Lekce pro dospělé

Oktáva

Lekce pro dospělé

Individuál

Individuální lekce dle vašich potřeb

Filozofie výuky a učení

Jsme si vědomi, že nejvíce času tráví děti s rodiči a tak budeme rádi, když se s námi spojíte i vy.

Chceme pomáhat rodičům vychovávat šťastné, zdravé a sebevědomé děti. Naše lekce jsou navrženy tak, aby rozvíjely fyzickou gramotnost dětí, a to nejen během našich lekcí, ale způsobem, který je provází celým jejich životem.

Rovnováha2022-05-15T16:36:20+02:00

Celistvý a harmonický přístup k člověku. Parta kde není vítězů, ani poražených.

Kalokaghatia

Ve všem co děláme se propisuje celistvý a harmonický přístup k člověku. Smysluplný pohyb a hry v Groove and Move podporují rozvoj sebe sama na fyzické, kognitivní a emocionální úrovni. Po fyzické stránce zlepšujete svou kondici, koordinaci, rovnováhu či mobilitu. Na kognitivní úrovni naše drily (cviky, projekty, hry) pomáhají budovat nové nervové dráhy v mozku – pozdravujte nové návyky, myšlenky a chování. V emocionální rovině vám poskytneme příležitosti k rozvoji emoční odolnosti a důvěry ve své schopnosti.

Není vítězů ani poražených

Zde má přednost všestranost a všeobecný přehled. Necvičíme s cílem dosáhnout ocenění, výsledky a medaile. Cílem je vybudovat vášeň k pohybu, ke spolupráci a pokoře. Jsme parta, kde není vítězů ani poražených.

Oddálení rané specializace

Hraním našich her stavíte na svých stávajících dovednostech a rozvíjíte nové. Na kognitivní úrovni naše hry pomáhají budovat nové nervové dráhy v mozku – pozdravte nové zdravé návyky, myšlenky a chování. V emocionální rovině vám poskytneme příležitosti k rozvoji emoční odolnosti a důvěry ve své schopnosti. A prostřednictvím hravých pohybových her můžete zdravě a bezpečně vyjadřovat a zkoumat různé emoce.

Růstové myšlení2022-05-15T16:36:35+02:00

Příležitosti ke zvládání neúspěchu a důvěry ve své schopnosti. Budování zdravých návyků.

Rozvoj

Usilujeme o to, abychom se každý den naučili něco nového. Neustále se vyvíjíme a věříme, že nejlepšími učiteli jsou především studenti. Udržují si své nadšení, zvědavost a mají oči otevřené novým příležitostem.

Růstové myšlení

Každý měsíc v rámci lekcí probíráme jedno konkrétní téma osobního růstu, jako například komunikace, sebedůvěra, přijetí změny, schopnost dosahovat cílů a další. Děláme to, protože chceme pomoci utvářet vnitřně silné a schopné jedince, kteří se budou dobře orientovat v sobě a tím i ve vnějším světě. Toto pravé bohatství vám nikdo nemůže vzít.

Individuální přístup

Každá skupina má svůj specifický program a přístup, který napomáhá k lepšímu vedení a učení se. Jak pro děti, tak pro sebe zde najdete komplexní fyzický i duševní rozvoj, respektující přístup učitelů, ohled na individuální potřeby studentů a nestrojenou atmosféru.

Propojování2022-05-15T16:36:49+02:00

Porozumění a vnímání svého těla. Spolupráce a komunikace. Propojení s odborníky a dalšími oddíly.

Mé tělo, mé já

Při hraní našich her a smysluplném pohybu si uvědomíte nejen své tělo, ale také své myšlenky a pocity – prohloubíte tak své vědomí a porozumění sobě samému. Možná dokonce zjistíte, že po nějaké době praktikování smysluplného pohybu o sebe začnete lépe pečovat i v jiných aspektech svého života.

Partner, Tým

Prostřednictvím synchronizovaných pohybů můžete skutečně nechat mluvit své tělo – rozvíjíte tedy schopnost spolupráce a komunikace. A buďme upřímní, společný pohyb může být mnohem zábavnější než pohyb o samotě.

Kmen, Parta, Komunita

Při společném pohybu v týmu, v kmeni nebo v partě chcete-li platí, že si vytváříte hlubší citové pouto a rozvíjíte vzájemné propojení s ostatními. Životní poznání a studie ukazují, že deprese či jiné problémy s duševním zdravím jsou méně časté u lidí, kteří se aktivně činí ve svých komunitách.

V Groove and Move jsme posedlí pohybem a hrou. A jsme nadšení, že se o to můžeme podělit s ostatními.

Svět je hřiště

Věříme, že svět je hřiště, které je třeba prozkoumávat. Všichni se máme co učit. Proč k tomu nevyužít pohyb nebo hry? Prostřednictvím pohybu či her poznáváme život v celé jeho šíři – vzestupy, pády, frustrace či vzrušení. Můžeme vystoupit ze své komfortní zóny a objevovat nové stánky sebe sama, růst, vyvíjet se a budovat nové schopnosti.

Význam pojmu smysluplný pohyb

Smysluplný pohyb je pohyb různými způsoby, které podporují vyvážený zdravý život plný radosti a vitality. Groove and Move vám nabízí příležitosti k praktikování smysluplného pohybu – rozvíjení sebe sama a spojení s ostatními hravým způsobem. Když se budete hýbat hravě a se záměrem, k čemuž vás vybízíme, odemknete si spoustu nových možností.

Věříme, že pohyb je zábavný, radostný a posiluje vztahy s lidmi kolem nás. Jsme vzájemně propojené bytosti, které se toho od sebe mohou vzájemně hodně naučit. Chceme být spontánní, přítomní a všímaví.

Pohyb a hra v jakémkoliv věku přispívá k našemu rozvoji – od hrubé a jemné motoriky až po poznávání sociální a emoční inteligence.

Rezervovat místo
Přejít nahoru