Stále častěji se setkávám s lidmi, kteří mají pocit, že zkrátka nejsou tak dobří jak by mohli být. Sám se do té pasti chytám. A není divu, sociální sítě jsou vyloženě postaveny na tom, že ukazujeme to nejlepší ze svých životů. To však neznamená, že popisují realitu.

Sledujete své oblíbené umělce, influencery a jednoduše by jste také mohli nabrat dojmu, že je potřeba být výjimečný, používat výjimečné slova, činy. Říkají to celebrity, influenceři a všichni, kteří se snaží motivovat lidi v tom, že každý z nás je něčím výjimečný.

Zamyslete se, jaké by to bylo kdybychom byli všichni výjimeční? Není v pohodě žit se svou průměrností? Uznat, že stále ještě nejsem v něčem dobrý a den po dni přispívat ke zlepšování – tzn. učit se, zlepšovat se a rozvíjet?

Spokojte se s tím co máte. Oceňujte obyčejné radosti jako jsou dobré vztahy v rodině, přátelství a útulný domov. Není to samozřejmostí.

Marcel Staviany

5. 1. 2023

Miluji rozvoj, zdraví a pohyb. Chci propojovat lidi s citem pro vzdělávání, umění a detail. Proto se jako lektor věnuji osobnímu zdraví, pohybovým dovednostem a produktivitě.

Přidej komentář