Cítili jste se tento týden unavení? Pokud ano, problém nemusí být v tom, že spíte málo – problém může být v tom, že spíte špatně. Nepravidelný spánek (některé noci málo, jiné zase moc) je recept na vyčerpání, náladovost a neproduktivní pracovní dny. Jak si stanovit důslednější spánkový režim? Odpověď je až příliš jednoduchá – a pro mnohé z nás velmi obtížně proveditelná: Potřebujete si stanovit večerku.

Dobrá zpráva? Výběr optimální doby spánku vyžaduje jen rychlý výpočet. Začněte tím, že se rozhodnete, kdy potřebujete většinu dní vstávat. Odečtěte sedm nebo osm hodin podle toho, kolik potřebujete spánku. Pokud chcete vstávat v 7 hodin ráno, měla by být vaše večerka v 11 nebo 12 hodin večer. Chcete-li být zodpovědní, nastavte si budík „na uklidnění“ na 30 minut nebo hodinu před spaním. Dodržujte ho po dobu jednoho týdne. Únava z tohoto týdne bude problém minulého týdne.

Marcel Staviany

4. 12. 2022

Miluji rozvoj, zdraví a pohyb. Chci propojovat lidi s citem pro vzdělávání, umění a detail. Proto se jako lektor věnuji osobnímu zdraví, pohybovým dovednostem a produktivitě.

Přidej komentář