Mít dlouhodobě radost a požitek ze života by chtěl každý. Někomu v tom však brání různé komplikace související s jejich mentální nebo tělesnou kondicí. Nebylo by však lepší jednat preventivně? Vzít to tak trochu do svých rukou?

Mám pro vás tři jednoduché tipy pro udržování svého mentálního a osobního zdraví:

  1. Ráno se nebojte zapojit alespoň lehkou fyzickou aktivitu, která vám zvýší tepovou frekvenci. Doporučuji mé ranní pohybové espresso.
  2. Dobře a kvalitně spěte (to je kapitola sama pro sebe… určitě se tomu budu věnovat v samostatných příspěvcích). Myslete na kvalitní ráno – ozáření sluníčkem, otevřené okno, balkón, čerstvý vzduch a trocha pohybu (viz bod. 1).
    Stejně tak myslete na večerní zklidnění. Ve spojení s předchozím bodem se toto ukazuje jako nejlepší pomocník pro kvalitní spánek.
  3. Pečujte o svoje mentální nastavení. Forma je na vás. Pečujte třeba meditací, psychoterapií nebo psaním, journalingem nebo jinou formou sebereflexe.

Jak se říká, ráno dělá den. Když už nic, tak zkuste alespoň bod 1 zařadit na týden do své rutiny a lepší dny vás rozhodně neminou. Budujte návyk. Den po dni, krok po kroku. Nic velkého.

Marcel Staviany

15. 5. 2022

Miluji rozvoj, zdraví a pohyb. Chci propojovat lidi s citem pro vzdělávání, umění a detail. Proto se jako lektor věnuji osobnímu zdraví, pohybovým dovednostem a produktivitě.

Přidej komentář