Od mládí jsem k tíhnul k rozvoji a pohybu. Měl jsem to štěstí (nebo smůlu?), že jsem nebyl úzce a dlouhodobě zaměřen na konkrétní sport nebo disciplínu. Tak či tak jsem si prošel klasickými týmovými sporty jako je florbal a fotbal.
V 10 letech jsem však objevil karate, a když mě okolo 13 let začaly zajímat holky, dal jsem se k tomu ještě na tanec. Obou aktivit jsem se dlouhodobě držel. Už tehdy jsem v tom viděl hlubší smysl.
Díky karate jsem měl možnost učit se s přesahem do dalších bojových umění a vnitřní praxe (pády, boj na zemi, dechová cvičení, stínový boj, apod.). V tanci mě dodnes udivuje síla párové či skupinové spolupráce, galantnost a síla lidského úsměvu.
Právě proto jsem se rozhodl studovat Tělesnou výchovu a sport. Prohlubovat své znalosti o lidském těle a lidských interakcích. V tomto období jsem si, mimo jiné, osvojil bruslení a plavání. Mohl jsem se tedy dostat ke svým oblíbeným sportům – k hokeji a plavání. Jako hokejový rozhodčí a trenér v plavecké škole jsem si při škole hezky přivydělal něčím, co mi šlo a zároveň mě to velmi naplňovalo. Navíc se umocňovala má vášeň k pohybu a interakcím mezi dospělými i dětmi, ať už pod tlakem nebo bez něj.
Stejně tak mě formovalo táboření a skautství, takže jsem vedl nespočet skupin na táborech, adaptačních nebo sportovních kempech. V plavání, hokeji i různých pobytech jsem pracoval prakticky s celým věkovým spektrem – od 3 letých dětí až po dospělé. Jak ve skupině, tak individuálně.
V další fázi života jsem vycestoval na Nový Zéland, kde jsem byl jeden rok. Tam jsem fungoval trochu jinak než ostatní, a chtěl jsem se profilovat v odvětví, které je mi nejbližší – tedy pohyb a vzdělávání. I přes nálepku „Work and Travel visa“ se mi povedlo získat pozici obchodníka/trenéra v Little Kickers. Jejich cílem je představit fotbal, respektive pohyb a hry, ve školkách.
Ve volném čase se učím pod taktovkou Petra Vojtíška ve škole Pohyb je život. Učíme se jak se lépe hýbat. A v podstatě jak lépe žít. Tuto školu pohybu založil Petr Růžička, který je žákem izraelského učitele pohybu Ido Portala. Tato zkušenost a osvojování konkrétních postupů a přístupů k výsledku, procesu nebo kvalitě mě neskutečně inspiruje. Učí mě to způsobu uvažování, ze kterého se dá těžit celý život. Pohyb je jednoduše skvělý prostor pro sebepoznání.
Věřím, že klíč k dobrému životu je sebepoznání, pevné a dlouhodobé vztahy. Právě proto se věnuji pohybovým lekcím v Groove and Move. Poskytujeme lidem všech věkových kategorií nástroje, které jim umožní navázat kontakt s jejich blízkými prostřednictvím pohybu. Současně představujeme pohybovou průpravu aplikovatelnou na kterýkoliv sport a různé situace v životě. Prostě hledáme možnosti pohybu všude. Male návyky, malé součástky, ze kterých poznáte lépe sebe a své tělo.
Zakládám si na individuálním přístupu a jsem schopen propojit a dostat vás ke správným lidem, správným sportovním oddílům nebo školám. Stejně tak funguje Groove and Move jako skvělý rodinný parťák pro sportovní i osobnostní rozvoj nebo konzultace.
A jinak?
Mám rád akci, dobrou muziku, poctivé úsměvy a osobní produktivitu. Zajímá mě vlastní pohybová praxe, vnitřní praxe, učení se, kynologie, kempování a spaní v autě. Taky rád hraju na baskytaře nebo španělce.