MARCEL STAVIANY

Celý život jsem aktivní a velmi energetická bytost. Od mládí jsem si prošel klasickými týmovými sporty jako je florbal a fotbal. V 10 letech jsem však objevil karate, a když mě okolo 13 let začaly zajímat holky, dal jsem se k tomu ještě na tanec. Obojí mě silně ovlivnilo a díky tomu jsem se rozhodl prohloubit své znalosti o lidském těle a lidských interakcích studiem Fakulty Sportovních Studií v Brně. Během studií jsem si mimo jiné osvojil bruslení a plavání natolik, abych se mohl stát hokejovým rozhodčím a trenérem v plavecké škole. To vše postupně umocňovalo mou vášeň k pohybu a interakcím mezi dospělými i dětmi.

Po krátké sondě a odbočce v gastronomii, kdy jsem se chtěl naučit vařit v profesionálních podnicích, jsem vycestoval na Nový Zéland. Potkal jsem své životní mentory, díky kterým jsem se opět vrátil ke sportu a rozhodl se investovat mnoho času, úsilí a energie do sportovních aktivit s dětmi a do florbalového klubu v Christchurch. Tyto aktivity mi umožnily udělat první krok ve své profesní kariéře v podobě práce sportovního manažera v Českém florbalu a mohu tak dál prohlubovat svou vášeň k interakcím mezi různými skupinami lidí.

Ve volném čase se učím pod taktovkou Petra Vojtíška ve škole Pohyb je život. Učíme se jak se lépe hýbat a v podstatě jak lépe žít. Za vše vděčíme Petru Růžičkovi, který založil školu Pohyb je život. Je přímým žákem izraelského hybatele Ido Portala, jehož posláním je společně s námi budovat tzv. "movement culture". Tato zkušenost, osvojování si konkrétních postupů a přístupů k výsledku, cíli a kvalitě mě mimo jiné naučila i způsobu uvažování, ze kterého se dá těžit celý život.

Mimo to mám rád hudbu a hraní na basovou kytaru (#funky), dobré jídlo, tanec a jakýkoliv další pohyb či interakce s lidmi v okolí. A právě proto chci o těchto tématech hovořit s mými hosty v podcastové serii Groove & Move. Mým životním posláním je propojovat lidi s citem pro umění, život a pohyb. Společně s Vámi chci vytvářet prostředí pro maximální rozvoj lidského potenciálu napříč různými obory.

Close Menu